ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମେଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାକୁ ଲାଗିଛି ଯେଉଁଥିରେ କୁହାଯାଉଛିକି ତାଙ୍କ ମେକଅପରେ ସବୁ ମାସରେ 80 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ ହେଉଛି I ପାଖାପାଖି 45 ସେକେଣ୍ଡେ ଏହି ଭିଡିଓରେ କିଛି ବିଯୁଟିସିଆନ ଓ ଷ୍ଟାଇଲିସ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ କଥାବାର୍ତା ଦେଖାଯାଉଛି I ଫେସବୁକୁ ଓ ଟୁଇଟରରେ ଏହି ହଜାରଥର ଦେଖାଯାଇଛି ଓ ବହୁଥର ଏହାକୁ ସେୟାର କରାଯାଇଛି ଅଧିକାରୀ ଲୋକମାନେ ସୋସିଆଲ ମେଡିଆରେ ଏହି ଭିଡିଓ ସହିତ ଲେଖିଛନ୍ତି ଇଏ ହେଉଛନ୍ତି ଗରିବର ପୁଅ ,ମେକଅପ କରୁଛନ୍ତି I ଆର୍ଟିଆଇ ଜରିଆରେ ଖୁଲାସା ହେଇଛିକି ତାଙ୍କର ମେକଅପ ପାଇଁ ବିଯୁଟିସିଆନ ମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତି ମାସରେ 80 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଉଛି I କଂଗ୍ରସର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ବାରାଭି ଏହି ଭିଡିଓ ଫେସେବୁକୁରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି ଯାହାକୁ ପାଖାପାଖି 95000 ଥର ଦେଖାଯାଇଛି I ଏହି ଭିଡିଓରେ ମୋଦିଙ୍କ ସହ ଦେଖାଯାଉଥିବା ଲୋକ ତାଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଆର୍ଟିଷ୍ଟ ନୁହଁ I
ଭିଡ଼ିଓର ସତ:ଯେଉଁ ଭିଡ଼ିଓଟି ଭାଇରାଲ କରାଯାଉଛି ତାହା 2016 ମସିହା ମାର୍ଚ ମାସର I 16 ମାର୍ଚ 2016ରେ ମାଡାମ ତୁଷାଦ ମିୟୁଜିଅମ ୟୁଟୁବରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ I ମାଡାମ ତୁଷାଦ ମିୟୁଜିଅମଙ୍କ ଅନୁସାରେ ଏହି ଭିଡିଓରେ ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମାଙ୍କର ପୁଟୁଳିର ମାପ ନେବା ସମୟରେ ଏହି ଭିଡିଓ ସୁଟିଙ୍ଗି କରାଯାଇଛି I ମାଡାମ ତୁଷାଦ ସହିତ 20 ଜଣ କାରିଗରୀର ଏକ ଟିମ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଥିବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆବାସରେ ପହଁଚିଲେ I ଯିଏ ଚାରି ମାସ ସମୟ ନେଇ ମୋଦିଙ୍କ ମାଙ୍କ ପୁଟୁଳି ବନାଇଥିଲା I ଭିଡିଓରେ ଯେଉଲୋକ ଦେଖାଯାଉଛି ସେ ହେଉଛନ୍ତି ମାଡାମ ତୁଷାଦ ମିୟୁଜିଅମଙ୍କ କାରିଗରୀ ,କାହାର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଆର୍ଟିଷ୍ଟ ନୁହଁ Iମାଡାମ ତୁଷାଦଙ୍କ ଅନୁସାରେ ମୋଦିଙ୍କ ପୁଟୁଳି ଲଣ୍ଡନର ଏକ ମିୟୁଜିଅମରେ 28 ଏପ୍ରିଲ ନଭେମ୍ବରରେ ସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଥିଲା I ଆର୍ଟିଆଇର ସତ:ଯେଉଁ ଆର୍ଟିଆଇକୁ ଆଧାର କରି ଏହି ଭିଡ଼ିଓକୁ ସେୟାର କରାଯାଉଛି ସେମିତି କେହି ପି.ଏମ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିକାରୀ ୱେବସାଇଟରେ ଉପସ୍ଥିତ ନାହାନ୍ତି I
ପି.ଏମ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିକାରୀ ୱେବସାଇଟ ଅନୁସାରେ ମୋଦିଙ୍କ ଶିକ୍ଷାଗତ ଯୋଗ୍ୟତା ,ତାଙ୍କର ଛୁଟି ,ସବୁଦିନର ବିବରଣୀ ସହ ଜଡିତ ପ୍ରଶ୍ନ ଲୋକମାନେ ଆର୍ଟିଆଇ ଜରିଆରେ ପଚାରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ୱେବସାଇଟରେ ପି.ଏମ ମୋଦିଙ୍କ ମେକଅପ ଓ ତାଙ୍କ କପଡ଼ାରେ ହୋଇଥିବା ଖର୍ଚର ପ୍ରଶ୍ନ ସାମିଲ ହୋଇନାହିଁ I

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here